Mikro medytacje na co dzień

Poniższe mikro-medytacje są częścią absolutnie naturalnego sposobu rozwijania w sobie mądrości, uważności i samoświadomości. Niezależnie, gdzie jesteś i co robisz, czy jesteś na macie i ćwiczysz, czy nie, możesz rozwijać je w sobie. Włączaj stopniowo mikro-medytacje na codzień, a doświadczysz pozytywnej zmiany w rytmie swego życia i sposobu postrzegania rzeczywistości wokół siebie. Znajdziesz w sobie odwagę i chęć do zmiany starych nawyków i otworzysz się na świat wewnątrz Ciebie i na zewnątrz.

– WSŁUCHAJ SIĘ W SWÓJ PULS – dostrzegając w nim falisty, miarowy ruch naczyń krwionośnych wpływający na każdą komórkę Twojego ciała

ODCZUWAJ, JAK CYKLE ODDECHU  łączą się z Twoim sercem. Umieść delikatnie uważność w sercu podczas codziennych zajęć.

POŁÓŻ JEDNĄ DŁOŃ NA SWYM SERCU a drugą na czole przesuwając ją następnie na swój brzuch. Poczuj, jak uważny oddech przynosi wyciszenie i rozluźnienie.

ZWRACAJ UWAGĘ NA NAPIĘCIA w Twoich stopach, brzuchu, ramionach, szczęce oraz w tyłach gałek ocznych,lub w jakimkolwiek innym miejscu, gdzie napięcie zatrzyma dalszy przepływ energii i uważności z resztą ciała.

WIZUALIZUJ,  jak z wnętrza Twego serca płynie rozświetlająca elektromagnetyczna energia, podobna do słońca, którego promienie otaczają wszystko wokół.

OBSERWUJ i odczuwaj wszelkie zmiany zachodzące w obszarze Twojego „energetycznego” serca – drgania, delikatne wibracje, ciepło – bądź jak barometr rejestrujący swój stan wewnętrznej uważności i samoświadomości.

W STANIE PEŁNEJ SYNCHRONIZACJI, kiedy Twoje myśli i uczucia, fale mózgowe i rytm serca sa spójne, doświadczasz kontaktu ze swoją wewnętrzną intuicją, która prowadzi Cię przez życie.

ZWRACAJ UWAGĘ NA CYKLE CALEGO TWOJEGO DNIA, od rana do wieczora – w jaki sposób  go zaczynasz, jak w nim funkcjonujesz i jak go kończysz. Stwarzaj płynny i spójny cykl, bez przerw i zakłóceń.